krzyż prawy krzyż lewy

Zanim wybierzesz imię dla swojego dziecka dobrze się zastanów!

Przez - 29 sierpnia 2019
1017
Zanim wybierzesz imię dla swojego dziecka dobrze się zastanów!

Zastanawiasz się jakie imię wybrać dla swojej przyszłej pociechy. Przeglądasz spisy imion dla chłopców i dziewczynek w poszukiwaniu takiego, które będzie idealnie pasowało. Pamiętaj przy tym, że wybór imienia to bardzo poważna decyzja i może mieć ona wpływ na związki między ludzkie oraz karierę twojego dziecka.

Każdy przyszły rodzic powinien zwrócić uwagę na to, że imię jakie nada swojemu dziecku może wywoływać u ludzi różne emocje mogą być one pozytywne, neutralne lub negatywne. Wymyślne imię, które wywołuje takie uczucia, jak śmiech czy też pogarda może mieć znaczny wpływ na obniżenie poczucia własnej wartości dziecka, a co za tym idzie może mieć ono w przyszłości problem z osiąganiem wyznaczonych celów. Odnotowano również, że osoby posiadające klasyczne i łatwe do wymówienia imiona takie jak Julia, Ola, Jakub częściej odnoszą sukcesy zawodowe oraz są bardziej akceptowane przez swoich rówieśników, przez co łatwiej im budować trwałe relacje.

Każde imię posiada swoje unikatowe znaczenie i ma duży wpływ na charakter i osobowość dziecka. Poniżej przedstawiamy wam najchętniej nadawane imiona w Polsce wraz z ich znaczeniami.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek:

Zuzanna – Imię to pochodzi ze starożytnego Egiptu, a co za tym idzie liczy ono sobie już 4, a może nawet 5 tysięcy lat. W języku staroegipskim brzmiało Seszen, co oznaczało kwiat wodnej lilii. Kobiety o tym imieniu żyją w świecie pełnym fantazji i natchnienia. Zostały one obdarzone artystyczną duszą. Nawet pomimo nie najlepszej sytuacji materialnej potrafią one otoczyć się niezwykłymi przedmiotami. Zuzanny posiadają wrodzone poczucie piękna i harmonii. Są niezależne oraz wierne sobie i swoim zasadą. Nie pozwolą sobą manipulować.

Julia – Osoby obdarzone tym imieniem są bardzo kulturalne, miłe, skryte oraz nieśmiałe. Potrafią sprawnie realizować wszelkie przedsięwzięcia i projekty. Julie są bardzo ambitne i dużo pracują, aby osiągnąć sukces zawodowy. Nie lubią okazywać emocji przez co często odbierane są jako osoby nie czułe i oschłe. Czasami sprawiają wrażenie osób zaborczych i żądnych władzy. Przykładają dużą wagę do wyglądu zewnętrznego.

Maja – Jest niezależna i rzadko kiedy zgadza się z opinią większości. Idzie przez życie własnymi ścieżkami. Jest osobą rozsądną, spokojną, odpowiedzialną, a także sprawiedliwą. Zna się na ludziach i potrafi łatwo ich przejrzeć. Kobiety o tym imieniu są stanowcze i nigdy nie zmieniają raz danego słowa. Lubią dzieci, a męża traktują jak głowę rodziny.

 

Najpopularniejsze imiona dla chłopców:

Jakub – Przeważnie jest osobą aktywną, energiczną oraz ruchliwą. Mężczyźni obdarzeni tym imieniem są dobrymi organizatorami i lubią aktywnie spędzać czas z przyjaciółmi. Są zdolni, ale czasem zbyt pewni siebie. Cieszą się dużym powodzeniem u płci przeciwnej, ze względu na ich wrodzony wdzięk i kulturę. Cechuje ich również wyjątkowa inteligencja.

Jan – Z reguły jest samotnikiem i nie należy do zwolenników życia stadnego. Pomimo to jest bardzo zżyty ze swoją rodziną i otoczeniem. Jest tradycjonalistą, nie lubi nowinek i nowych trendów. Ciężko mu znaleźć odpowiednią partnerkę, lecz jeżeli już mu się uda to jest bardzo szczęśliwy. Pełnie szczęścia osiąga, gdy zostaje dziadkiem.

Kacper – Mężczyzna o tym imieniu jest silny fizycznie. Bywa bardzo złośliwy i często się awanturuje pomimo tego, że sprawia wrażenie kulturalnego i miłego. Dobrze prowadzi dom i oszczędnie zarządza budżetem domowym. Swoje dzieci wychowuje w dyscyplinie. Mężczyźni noszący to imię przeważnie zostają lekarzami, wojskowymi lub budowniczymi. Zdarza się, że są oni narcystyczni.

maciej
Wróżbita Maciej 24 posty
<p style="text-align:justify"><span style="color:#8e44ad"><strong>Wróżbita Maciej</strong></span> skupia się w swojej pracy na tym, co pisane jest nam w gwiazdach i numerologii. Doskonale potrafi ocenić, w jakim momencie życia znajduje się osoba urodzona konkretnego dnia i przepowiedzieć jej przyszłość. <span style="color:#8e44ad"><strong>Na podstawie układu ciał niebieskich</strong></span> w danym czasie jest on w stanie wskazać, czy kroki podjęte przez daną osobę w konkretnym kierunku, zaprowadzą ją do upragnionego celu. <span style="color:#8e44ad"><strong>Jest on specjalistą</strong></span> w odczytywaniu i przedstawianiu tego, co los zapisał dla każdego z nas w czasie i miejscu urodzenia.</p>