krzyż prawy krzyż lewy

Kim jest wampir energetyczny i jak się przed nim bronić

Przez - 31 sierpnia 2019
1181
Kim jest wampir energetyczny i jak się przed nim bronić

Czasami lepiej żyć samotnie niż w złym towarzystwie. Bywają ludzie, którzy dosłownie pozbawiają nas energii życiowej. Wpływają oni negatywnie na naszą pewność siebie, szczęście, poczucie naszej wartości oraz pozbawiają nas optymizmu.

Jeżeli podczas spędzania czasu z jakąś osobą odczuwałaś zmęczenie, rozdrażnienie, bóle głowy lub brak energii to znaczy, że najprawdopodobniej miałaś do czynienia z wampirem energetycznym.

Wampiry energetyczne świadomie lub nieświadomie wysysają energie z ludzi, z którymi mają kontakt i dostarczają ją sobie. W efekcie tego wampir staje się silniejszy i pogodniejszy, a ty odczuwasz zmęczenie, pustkę, smutek i przygnębienie. W takiej sytuacji możesz również odczuwać bóle i zawroty głowy, osłabienie, a także napięcie mięśni.

Zastanawiasz się pewnie teraz jak go rozpoznać. Niestety muszę cię zmartwić, przeważnie bardzo trudno jest rozgryźć wampira energetycznego, lecz są pewne zachowania, które są dla niego charakterystyczne.

Pierwszy sygnał, który powinien wzbudzić w tobie niepokój to poczucie wiecznego zmęczenia podczas kontaktu z daną osobą. Człowiek taki będzie cały czas wymagał od ciebie byś dodawała mu otuchy i udzielała wsparcia, będzie starał się wzbudzić w tobie litość. Ty chcą go pocieszyć niestety sama będziesz pogrążała się coraz bardziej w smutku.

Wampir będzie przedstawiał ci świat w czarnych barwach. Przekona cię do tego byś zmieniła swoje podejście do życia na pesymistyczne.

Wyżalając się wcale nie będzie oczekiwał od ciebie rad czy pomocy. Będzie tylko przelewał na ciebie swoją frustrację.

Obrażając się na ciebie będzie chciał za wszelką cenę wzbudzić w tobie poczucie winy.

Często się zdarza, że wampir sam prowokuje sprzeczki. Wbija ostre „szpilki” w twoje czułe punkty, podjudza oraz wywołuje negatywne emocje, tak byś wybuchła oraz dała się wciągnąć w kłótnię i emocjonalną grę.

Pamiętaj, że największą i najskuteczniejszą bronią wampira energetycznego jest szantaż emocjonalny. Ma on na celu wzbudzenie w tobie poczucia winy, które ma doprowadzić do tego, że jeszcze łatwiej będzie mu tobą manipulować.

Bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę wampira energetycznego. Przede wszystkim ze względu na to, że przeważnie jest to osoba z naszego najbliższego otoczenia np. partner, rodzic, przyjaciel lub dziecko. Jest, jednak kilka metod, które pozwolą ci uwolnić się od jego negatywnego wpływu:

1. Unikaj go lub broń się przed nim

Zakładając, że udało ci się już rozpoznać taką osobę to staraj się jej za wszelką cenę unikać lub nawet całkowicie zerwij z nią kontakt. Jeżeli z jakiś powodów nie możesz tego zrobić to nie bądź naiwna i nie daj sobą manipulować.

2. Wyraź swoje emocje

Przedstaw danej osobie swój punkt widzenia i to jak się przy niej czujesz. Powiedz jej o dyskomforcie, który odczuwasz, jeśli jest ona inteligentna to wasze relacje po takie rozmowie powinny zacząć się poprawiać.

3. Terapia

Jeżeli jest to bliska dla ciebie osoba, której nie chcesz stracić to zaproponuj jej wspólną terapie. Pamiętaj jednak, że wampir musi również być w to zaangażowany i chcieć zmian, bo w przeciwnym razie terapia nie przyniesie żadnych pozytywnych rezultatów.

4. Nie otwieraj się przed nim

Staraj się nie spoufalać zbytnio z taką osobą. Nie mów jej o swoich słabościach, problemach i nie zdradzaj żadnych szczegółów ze swojego życia, ponieważ wtedy ona mogłaby wykorzystać te informacje przeciwko tobie.

5. Asertywność

Nie pozwól się wciągnąć w gry emocjonalne i awantury. Taka osoba tylko na to czeka.

 

W przypadku bardzo silnych i świadomych wampirów energetycznych te metody najprawdopodobniej nie przyniosą oczekiwanych rezultatów! W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem będzie całkowite zerwanie kontaktu z daną osobą.

maciej
Wróżbita Maciej 24 posty
<p style="text-align:justify"><span style="color:#8e44ad"><strong>Wróżbita Maciej</strong></span> skupia się w swojej pracy na tym, co pisane jest nam w gwiazdach i numerologii. Doskonale potrafi ocenić, w jakim momencie życia znajduje się osoba urodzona konkretnego dnia i przepowiedzieć jej przyszłość. <span style="color:#8e44ad"><strong>Na podstawie układu ciał niebieskich</strong></span> w danym czasie jest on w stanie wskazać, czy kroki podjęte przez daną osobę w konkretnym kierunku, zaprowadzą ją do upragnionego celu. <span style="color:#8e44ad"><strong>Jest on specjalistą</strong></span> w odczytywaniu i przedstawianiu tego, co los zapisał dla każdego z nas w czasie i miejscu urodzenia.</p>