krzyż prawy krzyż lewy

Czy znasz swój chiński znak zodiaku?

Przez - 27 kwietnia 2019
9220
Czy znasz swój chiński znak zodiaku?

Czy znasz swój chiński znak zodiaku?

Chiński horoskop, podobnie jak ten zachodni, dobrze nam znany, składa się z 12 znaków zodiaku. Są to zwierzęce symbole, odzwierciedlające cechy osób, które się z nimi identyfikują. Jest on jednak skonstruowany na nieco innej zasadzie, ponieważ jeden cykl horoskopu, który trwa 60 lat obejmuje zarówno znaki zodiaku jak i żywioły. Kombinacja ta pozwala stworzyć niepowtarzalny układ znaków na dany rok w cyklu. Tak, dokładnie, jeden znak przypisany jest do jedego konkretnego roku, co oznacza, że wszyscy urodzeni w tym danym roku są spod tego samego znaku zodiaku.

Chiński rok rozpoczyna się jednak nieco później niż nasz Nowy Rok i zazwyczaj ma to miejsce między styczniem a lutym. Jest to ruchoma data i zależy od ułożenia planet względem siebie. Początek roku następuje tu w momencie drugiego nowiu po zimowym przesileniu słonca. Powoduje to, że osoby urodzone na początku roku wg. europejskiego kalendarza są spod innego chińskiego znaku zodiaku niż te, urodzone później w tym samym roku.  Do poszczególnych lat przyporządkowane są symbole zwierząt w określonej kolejności: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Owca, Małpa, Kogut, Pies i Świnia. Żywioły nimi rządzące i planety, które się im przypisuje to: metal (Wenus), drewno (Jowisz), woda (Merkury), ogień (Mars) i ziemia (Saturn). Układ tych planet względem Słońca i innych ciał niebieskich wyznacza poszczególne znaki zodiaku i to właśnie na podstawie głównej planety, nazywanej w Chinach Roczną Gwiazdą, czyli Jowisza, ustalony został porządek, w jakim zwierzęta wystepują po sobie w kolejnych 12 latach.

Abu ustalić swój chiński znak zodiaku, należy dowiedzieć się, kiedy w danym roku kalendarzowym rozpoczął się Chiński Nowy Rok i jaki znak zodiaku go reprezentuje. Następnie porównać datę jego rozpoczęcia z datą swoich urodzin. Rok 2018, który rozpoczął się 16 lutego jest pod znakiem Psa, oznacza to, że zbliża się koniec dwunastoletniego cyklu i kolejny rok będzie utożsamiany z ostatnim w kolejności znakiem, czyli Świnią. Jego rozpoczęcie przewidziane jest na datę 05.02.2019. Następnie rok 2020 rozpocznie 25 stycznia nowy cykl znakiem Szczura.

Na podstawie tych informacji możemy ustalić swój własny znak, dodając do swojego roku urodzenia wielokrotność liczby 12 (zważając na to, czy urodziliśmy się przed czy po Nowym Chińskim Roku). Posługując się przykładem, osoby, które urodziły się w roku 1982 będą spod tego samego znaku, co dzieci urodzone w roku 2018, ponieważ 1982 + 12 + 12 + 12 = 2018. Oznacza to, że minęly trzy cykle i znak ponownie się powtórzył. Aby ułatwić sobie liczenie, możemy zapamiętać jedynie przyporządkowanie ostatniego cyklu do konkretnych lat i tak kolejno w ostatnim cyklu było to: 2008 - Szczur, 2009 - Bawół, 2010 - Tygrys, 2011 - Królik, 2012 - Smok, 2013 - Wąż, 2014 - Koń, 2015 - Koza, 2016 - Małpa, 2017 - Kogut, 2018 - Pies, 2019 - Świnia. Dodając kolejne 12 do roku swoich urodzin, otrzymamy którąś z tych dat i będzie ona wyznaczała nasz znak zodiaku.

Pamiętajmy jednak, że jeżeli np. w przypadku 2018 roku, który rozpoczął się 16 lutego, chcemy dowiedzieć się spod jakiego znaku zodiaku jest nasze dziecko, urodzone 15 lutego, musimy cofnąć się o jeden znak wcześniej, gdyż trwał wtedy jeszcze stary chiński rok pod znakiem Koguta i to jest właśnie znak zodiaku osoby urodzonej w tym dniu. Informacji dotyczących rozpoczęcia nowego chińskiego roku w kalendarzowym roku ich urodzenia będą musiały zasięgnąć osoby urodzone na przełomie stycznia i lutego, gdyż w tym czasie od dokładnego dnia urodzenia zależy znak zodiaku.

Żywioł, jaki nas określa przyporządkowany jest do dwóch następujących po sobie znaków zodiaku, a że jest ich 5 to mnożąc to razy 12 znaków, daje nam niepowtarzalny układ na całe 60 lat. W ostatnim cyklu, zaczynając od pierwszego znaku, czyli Szczura, układ żywiołów prezentuje się następująco: 2008 i 2009 - Ziemia, 2010 i 2011 - Metal, 2012 i 2013 - Woda, 2014 i 2015 - Drewno, 2016 i 2017 - Ogień i rok 2018 rozpoczął przyporządkowaną kolejność znowu od Ziemi, która będzie także żywiołem 2019 roku. Cykl powtarza w ten sam sposób przez kolejne 60 lat. Dopiero po tym czasie możemy odnaleźć kombinację jednakowego zwierzęcia i żywiołu. Połączenie tych wyjątkowych symboli wyznacza indywidualne cechy osób urodzonych w danym czasie. Znajomość swojego znaku pozwoli identyfikować się z chińskimi horoskopami i korzystać z przepowiedni, jakie one oferują. 

maciej
Wróżbita Maciej 24 posty
<p style="text-align:justify"><span style="color:#8e44ad"><strong>Wróżbita Maciej</strong></span> skupia się w swojej pracy na tym, co pisane jest nam w gwiazdach i numerologii. Doskonale potrafi ocenić, w jakim momencie życia znajduje się osoba urodzona konkretnego dnia i przepowiedzieć jej przyszłość. <span style="color:#8e44ad"><strong>Na podstawie układu ciał niebieskich</strong></span> w danym czasie jest on w stanie wskazać, czy kroki podjęte przez daną osobę w konkretnym kierunku, zaprowadzą ją do upragnionego celu. <span style="color:#8e44ad"><strong>Jest on specjalistą</strong></span> w odczytywaniu i przedstawianiu tego, co los zapisał dla każdego z nas w czasie i miejscu urodzenia.</p>