krzyż prawy krzyż lewy

Amulety i talizmany

Przez - 22 kwietnia 2019
1878
Amulety i talizmany Amulety i talizmany


Ciężko jest rozmawiać o magii, nie wspominając o występujących talizmanach oraz amuletach, które są stare jak świat i używane od dawien dawna. Jako ludzie żyjemy w świecie namacalnym, materialnym, ale też jesteśmy w stanie doświadczyć sytuacji fizycznych. Zazwyczaj wiele osób miesza znaczenie jednych i drugich, traktując je jako jeden przedmiot magiczny. Robiąc to popełniamy niestety błąd. Zatem jakie są różnice między talizmanem a amuletem?


Talizman jest znakiem noszonym na szyi. Ma zapewnić nam specyficzną siłę, opiekę, energię, konkretne korzyści oraz wsparcie. Ma również przynosić korzyści w sprawach miłosnych, ale także w majątkowych oraz służyć ochronie właściciela. Talizman jest aktywny i działa przez cały czas. Może być stworzony z kamienia, papieru lub metalu, ponieważ oczekiwania jakie wiążemy z talizmanem mogą być na nich w łatwy sposób zapisane za pomocą słów czy obrazków. Talizmany powinny być wykonywane w określonym czasie.

 
Amulety to określone przedmioty, które również można nosić na szyi. Mają działać jak niewidzialna tarcza, ochraniać, zapobiegać niebezpieczeństwu oraz odbijać negatywną energię. Jeden amulet jest odpowiedzialny tylko za jedno zadanie np. ma ochraniać związek. Najlepsze działanie amuletu jest w momencie, kiedy zostaje on wykonany dla konkretnej osoby i przypisane zostaje mu konkretne zadanie. 


Zarówno amulety jak i talizmany są wykonane z odpowiednich materiałów, z intencją, bazują na pewnych symbolach i posiadają moc, która płynie z głębokiej wiary. Intencja, to przede wszystkim wprowadzanie energii w konkretny ruch, a także stan. Płynie z niej ogromna siła, którą posiada człowiek. W pewien sposób jesteśmy w stanie za pośrednictwem naszej intencji ożywić każdy przedmiot i nadać mu taką wartość, jaką zainicjujemy. Mówi się, że wielką moc posiadają talizmany i amulety, które są kamieniami szlachetnymi, półszlachetnymi, czy też minerałami. 


Na każdym zakątku świata ludzie oddają się w opiekę mocom, które są zawarte w talizmanach oraz amuletach. Za ich pośrednictwem oczekują zdrowia, ochrony, przyjaźni, miłości czy szczęścia. Przedmioty magiczne, które są do dzisiaj używane w bardzo dużej różnorodności nie uległy zmianie             i trzymają się swych fundamentów. Człowiek jako istota postrzegająca oraz czująca potrzebował i potrzebuje symboli. 


Jak należy dbać o talizmany i amulety, które nosimy?


W ciągu całego pierwszego dnia powinniśmy je mieć przy sobie, tak aby napełnić je swoją energią. Nie należy również w trakcie pierwszego dnia pokazywać talizmanu ani amuletu innym osobom.  Na amuletach czy talizmanach możemy wpisać swoje imię albo też inicjały. Ważne jest również głośne wypowiedzenie tego, czego tak naprawdę mocno oczekujemy. Nie powinniśmy też dzielić się takim przedmiotem z innymi osobami, ani też dawać im na chwilę do potrzymania. Jeżeli już zdecydujesz się, aby przekazać go komuś na krótką chwilę, to staraj się robić to jak najrzadziej. Zarówno talizmanom jak i amuletom należy zapewnić oczyszczenie. Jednym z zalecanych sposobów jest obmycie takiego przedmiotu poprzez zanurzenie w lekko osolonej wodzie. W ten prosty sposób będziesz mógł oczyścić go z obcych energii.   
 

maciej
Wróżbita Maciej 24 posty
<p style="text-align:justify"><span style="color:#8e44ad"><strong>Wróżbita Maciej</strong></span> skupia się w swojej pracy na tym, co pisane jest nam w gwiazdach i numerologii. Doskonale potrafi ocenić, w jakim momencie życia znajduje się osoba urodzona konkretnego dnia i przepowiedzieć jej przyszłość. <span style="color:#8e44ad"><strong>Na podstawie układu ciał niebieskich</strong></span> w danym czasie jest on w stanie wskazać, czy kroki podjęte przez daną osobę w konkretnym kierunku, zaprowadzą ją do upragnionego celu. <span style="color:#8e44ad"><strong>Jest on specjalistą</strong></span> w odczytywaniu i przedstawianiu tego, co los zapisał dla każdego z nas w czasie i miejscu urodzenia.</p>