krzyż prawy krzyż lewy

10 snów, których nie powinieneś lekceważyć

Przez - 30 sierpnia 2019
1467
10 snów, których nie powinieneś lekceważyć

Sen jest niezbędnym elementem w życiu każdego człowieka. Pozwala on funkcjonować poprawnie naszemu ciału, natomiast nasz umysł podczas snu może spokojnie przetworzyć informacje zdobyte w ciągu danego dnia. Dzięki niemu możemy się wyciszyć, uspokoić i zregenerować. Marzenia senne, które miewamy są odzwierciedleniem naszych przeżyć, uczuć oraz emocji. Niektóre z nich mają charakter ostrzegawczy. Przedstawiamy wam zestawienie 10 snów, których nigdy nie powinniście lekceważyć.

1. Żywioły

Nikt z nas nie ma możliwości kontrolowania pogody, ponieważ jest ona nieprzewidywalna. Sen o np. tornadzie niszczącym wszystko na swojej drodze, tsunami czy też trzęsieniu ziemi przedstawia nasz podświadomy lęk przed sytuacjami, których nie możemy kontrolować na jawie. Takie marzenia senne wyrażają nasz wewnętrzny niepokój oraz niepewność co do ważnych dla nas spraw.

2. Zmarli

Koszmar, w którym masz kontakt z osobą zmarłą interpretowany jest w mało pozytywny sposób. Jeżeli w twoim śnie pojawiła się niedawno zmarła, bliska ci osoba to znaczy, że nie radzisz sobie ze stratą, tęsknisz za nią i nie możesz pogodzić się z jej śmiercią, natomiast jeśli byli to ludzie obcy lub tacy, którzy umarli już dawno temu to sen taki może być ostrzeżeniem przed poważną chorobą, albowiem takie marzenia senne najczęściej miewają osoby cierpiące na nieuleczalne lub zagrażające życiu schorzenia.

3. Spóźnienie się lub przegapienie ważnego wydarzenia

Sny te z reguły mają bardzo podobną fabułę. Przytrafiają się one najczęściej osobą, które żyją w ciągłym biegu i mają dużo spraw na głowie. Świadczą o tym, że śniąca osoba jest bardzo spięta, zestresowana i nie potrafi wyluzować się w prawdziwym życiu. Często jest to nawoływanie do tego by trochę zwolnić i dać sobie odpocząć.

4. Nagość w miejscu publicznym

Jest to częsty koszmar wśród ludzi, który mają małe poczucie własnej wartości, są niepewni i takich, którzy boją się być oceniani przez innych. Sen taki odzwierciedla lęk osoby śniącej przed negatywną oceną jej wyglądu zewnętrznego, a także charakteru i postępowania.

5. Bycie ściganym

Sny, w których jesteśmy ścigani przez coś lub kogoś są bardzo powszechne. Przedstawiają one nasz strach przed konfrontacją z problemami na jawie. Jeżeli zdarzają ci się takie marzenia senne to zastanów się czy nie boisz się czasem przeciwstawić szefowi, rodzicom lub partnerowi.

6. Sen o byciu uwięzionym

Motyw ten często pojawia się wśród osób cierpiących na klaustrofobię. Takie koszmary miewają również osoby, które czują się uwięzione w niesatysfakcjonującej pracy lub toksycznym związku. Sny te wizualizują strach osoby śniącej przed brakiem możliwości zmiany swojego życia.

7. Zranienie

Bywa tak, że śni nam się koszmar, w którym ktoś nas bije, tnie naszą skórę lub łamie kości. Taki sen ma na celu uświadomienie nam, że w rzeczywistości nie potrafimy sobie poradzić z jakimiś sytuacjami. Poprzez takie marzenie senne nasz mózg sugeruje nam, że powinniśmy znaleźć przyczynę naszego problemu i zlikwidować ją, a wtedy koszmary znikną.

8. Rozstanie

Sny, w których rozstajemy się z mężem lub partnerem życiowym ukazują nasze obawy o przyszłość związku. Motyw ten najczęściej pojawia się wśród osób, które mają niską samoocenę lub takich, które uważają, że nie są zbyt dobre dla swojego partnera.

9. Spadanie

Koszmary o spadaniu najczęściej symbolizują brak kontroli nad pewnymi sferami życia. Pojawiają się one przeważnie u osób wysoko postawionych, mających nadzór nad innymi ludźmi.

10. Wypadające zęby

Jest to kolejny koszmar, który najczęściej występuje wśród osób, którym brakuje pewności siebie. Analogicznie, jak w przypadku snu o byciu nagim, koszmar o wypadających zębach wyraża nasz strach przed byciem ocenianym przez innych ludzi.

maciej
Wróżbita Maciej 24 posty
<p style="text-align:justify"><span style="color:#8e44ad"><strong>Wróżbita Maciej</strong></span> skupia się w swojej pracy na tym, co pisane jest nam w gwiazdach i numerologii. Doskonale potrafi ocenić, w jakim momencie życia znajduje się osoba urodzona konkretnego dnia i przepowiedzieć jej przyszłość. <span style="color:#8e44ad"><strong>Na podstawie układu ciał niebieskich</strong></span> w danym czasie jest on w stanie wskazać, czy kroki podjęte przez daną osobę w konkretnym kierunku, zaprowadzą ją do upragnionego celu. <span style="color:#8e44ad"><strong>Jest on specjalistą</strong></span> w odczytywaniu i przedstawianiu tego, co los zapisał dla każdego z nas w czasie i miejscu urodzenia.</p>