Magiczne symbole

Autor artykułu: redaktor 23.04.2018 08:00:00
Magiczne symbole

Magiczne symbole


Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że podczas codziennego życia spotykamy na swojej drodze wiele występujących znaków graficznych. Symbolika jest jednym ze sposobów na to, aby zaistnieć w świadomości ludzi. Powinniśmy zwracać większą uwagę na to, jakimi symbolami i przedmiotami otaczamy się na co dzień. 


Poniżej zamieszczamy kilka przykładów magicznych symboli, które pojawiają się w naszym życiu codziennym, natomiast często zdarza się tak, że nie jesteśmy świadomi ich prawdziwego znaczenia oraz przesłania.  

Krzyż Nerona – znany jest głównie od lat 60 XX wieku. Przedstawiany jako symbol pokoju. Znak ten występował znacznie wcześniej, ponieważ używano go już w średniowieczu. Symbol ten ma swój początek od Nerona, który ukrzyżował św. Piotra Apostoła na krzyżu o takim kształcie. Był znakiem satanistycznym, a więc takim którym posługiwali się służący szatanowi. Złamany krzyż bez okręgu jest symbolem walki z chrześcijaństwem. 


Pierścień Atlantów – jest to bardzo rozpowszechniony współcześnie symbol. Pierścień jest dość szeroki, wykonany z metalu, złota lub srebra z wyrytymi figurami geometrycznymi. Symbol ten to jeden ze sposobów działania zła, zniewolenia a także odwrócenia od Jezusa. Moc pierścienia ma chronić od występujących niebezpieczeństw, ma także bronić przed wpływem złej energii. 


Ying – Yang – symbol wywodzący się z antycznej filozofii chińskiej. Przedstawia dwie przeciwstawne energie kosmiczne w stanie harmonii. In czyli czarny, oznacza pierwiastek żeński, ziemię, noc, pasywność.  Yang czyli biały, oznacza męskość, niebo, światło, aktywność. Symbol ten oznacza równowagę między siłami przeciwstawnymi – negatywnymi i pozytywnymi. Znak Ying – Yang zyskał na popularności wraz z rozpowszechniającym się zainteresowaniem światopoglądu New Age. Taoizm to religia, która składa się z filozofii taoistycznej z wielobóstwami i zabobonami magicznymi oraz ludowymi. 


Krzyż z kokardą – znak ten wywodzi się ze starożytnej kultury egipskiej, gdzie oznaczał życie, płodność lub zapłodnienie przez boga – Słońce. Symbolizuje również egipskiego boga Ra, który wymagał adoracji seksualnych. Amulet ten był potężnym talizmanem, a osoba która go nosiła była ochraniana przed złymi siłami degeneracji i upadku. Związany był też z wyobrażeniami o przezwyciężaniu śmierci. 


Motyl – jest uznawany za symbol duszy, związany także z momentem przejścia na drugą stronę z fizyczną śmiercią i mogący zwiastować jej nadejście. Często jest używany za znak nowego początku oraz przebudzenia nowej świadomości, dlatego stał się symbolem własnym zwolenników New Age. Tak, jak gąsienica zawija się w kokon, następnie przemienia się i wychodzi z formie motyla, tak ludzkość przechodzi z dawnej epoki w nową erę. 


Pentagram – w wielu kulturach pentagram jest uważany na symbol magiczno-okulistyczny oraz satanistyczny. Pentagram to pięciokąt foremny gwiaździsty albo gwiazda pięcioramienna, która jest wpisana w okrąg. Gwiazda symbolizuje ludzkość, która balansuje między ziemią a niebem. Pentagram można również znaleźć na kartach tarota. Chrześcijanie uznawali pentagram za symbol prawdy i religijnego mistycyzmu. Nazywali go Gwiazdą Betlejemską i Gwiazdą Trzech Króli. Poganie uważali, że znak ten pochodzi od Bogini szeroko czczonej na terenach obejmujących obszar począwszy od Anglii aż po Egipt. Celtowie uważali, ze jest to znak Bogini Podziemi - Morgany.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00